Year Horse Rider Division Time
2019 Matta Mia Dimari Kaylea Maher MW 10:08:52
2018 Castlebar Belair Kristie Taprell MW 10:05:07
2017 Tierview Salama Brooke Brown-Cordell MW 10:28:40
2016 Lauralyn Notorious Debbie Grull MW 10:21:13
2015 Cap Braveheart Ben Hudson MW 10:16:34
2014 Tarrangower Crecendo Jessica Langridge MW 09:13:25
2013 Brookleigh Excalibur Brook Sample MW 09:14:52
2012 Brookleigh Excalibur Brook Sample MW 09:14:16
2011 Kurrajong Concorde Kristie Taprell MW 10:10:22
2010 Brookleigh Excalibur Brook Sample MW 08:35:10
2009 Tarrangower Crecendo Brook Sample MW 09:50:12
2009 Brookleigh Ricardo George Sample MW 09:50:12
2008 China Doll Meg Wade MW 10:56:24
2007 Endurowest Kumari Anton Reid MW 16:30:04
2007 Arovo Mini Harvest Christopher Schork MW 16:30:04
2006 Tora Blar-Zay Abdullah Kharmis Ali Saeed MW 09:15:00
2004 Curringa Domino Michael Taylor MW 10:15:35
2004 Reeflex Joyce Corbett MW 10:15:35
2003 Rowallan Miss Lilly Kristie Taprell MW 10:42:54
2003 Castlebar Macleod Meg Wade MW 10:42:54
2002 Pinnacle Park Nishka Brook Sample MW 10:30:00
2001 Kelkette Park Fyre Meg Wade MW 11:00:00
2001 Provocative Kristie Taprell MW 11:00:00
2000 Crystal Flyer Meg Wade MW 11:00:17
1999 Peppersfield Nabucco Terry Wood MW 11:11:00
1999 Kynnum Park Sadia Ron Haigh HW 11:11:00
1998 Daycara Hazim Dale Fitz-Gerald MW 12:00:17
1997 Peppersfield Nabucco Terry Wood MW 10:28:50
1996 Rah Fire (exp UAE) Mark Haigh MW 08:14:00
1995 Sharahd Cavalier Brook Sample MW 10:00:23
1994 Sarchedon Chris Malone MW 10:39:47
1993 Sharahd Caprice Bob Sample MW 10:00:14
1992 Tantawanglo Hamal Zahab Andrew Bailey MW 11:34:00
1991 Tantawanglo Hamal Zahab Andrew Bailey MW 10:58:00
1990 Sharahd Melodie Brook Sample MW 10:15:00
1989 Prince Aussie Tom Thomsen MW 10:08:00
1988 Prince Aussie Tom Thomsen MW 10:44:32
1987 Glenallan Soloman Jenny Oliver MW 11:00:28
1986 Glenallan Soloman Jenny Oliver MW 12:42:00
1985 Glenallan Soloman Jenny Oliver OP 10:04:00
1984 Arabian Park Amierr Alan Mackinder OP 11:00:27
1983 Chip Chase Sadaqa Peter Cole OP 11:23:33
1982 Dunwingeri St Nicholas David Marshall OP 10:00:09
1981 Robbie Max Lockhart OP 10:06:00
1980 El Teco Larry Ross OP 10:16:13
1979 Karella Buckshot Sue May OP 09:19:00
1978 Tequila June Petersen OP 13:26:51
1977 Tallyho Sam Timms OP 09:20:34
1976 Sanroblee Joe Robert Thompson OP 09:32:22
1975 Noddy Erica Williams OP 10:00:03
1974 Bing Arthur Patterson OP 10:00:08
1973 Tumbalong Col Adams OP 10:00:16
1972 Stoney Warren Webb OP 10:00:22
1971 Stoney Ross Webb OP 10:00:29
1970 Cindy Leslie R. Coyle OP 10:00:35
1969 Jackass John Coyle OP 10:00:34
1968 Jackass Les Bailey MW 12:02:00
1967 Zig Zag Sam Timms OP 11:07:00
1966 Shalawi Gabriel Stecher OP 11:24:00