Ride Results

Colo Classic (01-07-1997)
Ride distance: 160.0 km

Outcomes - Colo Classic (01-07-1997)
Division No. of Entries Retired / DNE Completed Withdrawn Ineligible V/O Percentage Completed
HW 4 - 1 - - 3 25.00%
MW 28 - 13 1 - 14 46.43%
LW 5 - 4 - - 1 80.00%
JN 2 - 1 - - 1 50.00%
Totals 39 - 19 1 - 19 48.72%
Results - Colo Classic (01-07-1997)
No. Rider Horse Place Time Leg Speeds Total
Km/Hr
H/R bpm
Heavyweight
11 Dennis White Silvercrest Jalad 1 13:00:09 - - 0
31 Debbie Grooms Iona Lame P/R 0:00:00 - - 0
26 Robert Merriman Blue Bayou Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
16 Fritz Seehofer Silver Syrus Lame P/R 0:00:00 - - 0
Middleweight
21 Stuart Hitchcock Flash-Lite 1 11:00:05 - - 0
10 Claudia Reid Tristram Asham-Liela 2 12:00:27 - - 0
20 Otto Van Kampen Melfi 2 12:00:27 - - 0
9 Gaire Blunt Coolahlee Park Shasta 4 13:00:23 - - 0
14 Peter Clark Merrivale Sharez 5 13:00:31 - - 0
27 Peter Brown St Albans Sharif 6 13:00:32 - - 0
18 Shirley Beresford Tantawanglo Nasara 7 14:00:14 - - 0
15 Julie Reay Patchwork Panache 8 14:00:17 - - 0
24 Anthony Geyteman Toffreyn 9 14:00:23 - - 0
25 Mathew Thuaux Sharaza 10 15:00:12 - - 0
12 Pat Dickinson Belbowrie Futura 11 17:00:05 - - 0
3 Rachel Harvey-Shore Judstan Jilida 12 19:00:10 - - 0
33 Mira Stone Belbowrie The Wizard 13 21:00:07 - - 0
23 Alison Bradshaw Ghabra Lame P/R 0:00:00 - - 0
13 Robyn Coombes Leestton Baylee Lame P/R 0:00:00 - - 0
2 Dale Fitz-Gerald Innesview Desert Mhasa Lame P/R 0:00:00 - - 0
22 Jennifer Gilbertson Manning Silver Rae Lame P/R 0:00:00 - - 0
30 Kerrie Griffiths Sheik Lame P/R 0:00:00 - - 0
7 Alan Lindsay Oakeleigh Park Silver Shadow Lame P/R 0:00:00 - - 0
34 Susan Luthy Callyvah Mombassa Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
36 Louise McCormack Grey Rose Lame P/R 0:00:00 - - 0
8 Lyndell McGowan Rimsanet Park Ice House Lame P/R 0:00:00 - - 0
29 Denise Milton Bill Of Talbingo Lame P/R 0:00:00 - - 0
19 Graham Mitchell Almanda Tammariss Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
38 June Petersen Abbeline Elektra Withdrawn P/R 0:00:00 - - 0
5 Ian Thorn Mabrooka Nanette Lame P/R 0:00:00 - - 0
37 Meg Wade Cabna Lame P/R 0:00:00 - - 0
6 Terry Wood Baltic Lame P/R 0:00:00 - - 0
Lightweight
1 Samantha Clark Judstan Katherina 1 13:00:31 - - 0
39 Caroline Windle Lyndrian Rosetta 2 13:00:33 - - 0
35 Louise Lyon Ralvon Sunflower 3 14:00:20 - - 0
28 Arianne Riehs Millie 4 15:00:34 - - 0
17 Linda Upsdell Aragon Lame P/R 0:00:00 - - 0
Junior
4 Cameron Cox Jasmine Minstrel 1 13:00:32 - - 0
32 Kelly Christianson Gatcombe Park Ka-Mia Lame P/R 0:00:00 - - 0