Welcome to AERASpace
AERA Home Page
AERAOnline
Toggle navigation
AeraSpace
Rides
Recent Rides
All Rides
Nominations
Annual Results
Points & Distance
100% Completions
One Horse / One Rider
National Intermediate Ride Pointscore
Calendar
Tom Quilty Results
Tom Quilty Results
Tom Quilty Winners
Pat Slater Cup Winners
Best Conditioned Winners
Newbridge Trophy Winners
Shareym Trophy Winners
Historical Results
Rider History
Horse History
Decade Teams
Progeny
Management
Entry Statistics
Vetting Statistics
Contacts
Administration
Admin Logon
AERA Home Page
AERAOnline
Team Results
NSW State Championships (14-06-2014)
Ride distance: 160.0 km
Standard Unrestricted
Team Results - NSW State Championships (14-06-2014)
No.
Rider
Horse
Elapsed Time
1st - Blakes Heaven
Completions: 3 - Time: 45:00:00
20
Ian Curtis
Blake's Heaven Summer Wind
15:41:00
21
Kaliana Sloane
Blake's Heaven Carousel
15:41:00
33
Fia Hasko-Stewart
Blake's Heaven Angelico
Lame L3
34
Talea Hasko-Stewart
Blake's Heaven Bombora
13:38:00
2nd - OSO
Completions: 4 - Time: 51:17:00
7
Jenny Berg
Cap Braveheart
17:39:00
17
Stacey Clarke
Oso Bandit
17:39:00
36
Ben Hudson
Oso Lee
15:59:00
69
Sorsha Stuart-Rokvic
Candynae
18:59:00
3rd - DEERS
Completions: 4 - Time: 51:32:10
1
Irene Adams
Shane D Survivor
17:34:00
2
Jeff Adams
Jazzpers Brush
14:10:00
6
Harrison Berg
Mahazin Bronze Azar
19:46:00
48
Sarah Lymbery
Garonne Park Missella
19:46:00
4th - Mixo Warrens
Completions: 4 - Time: 56:53:00
50
Carol Major
Saradon
18:19:00
70
Sue Todd
Shalacey Bear
18:19:00
75
Tayla Warren
Warren Park O.B. One
20:15:00
81
Sue Warren
Razorback Flash
20:15:00
- Russian Roulette
Completions: 2 -
29
Tahlia Franke
Woomera Thor
14:15:00
47
Marion Lengronne
Kalkadoon Vienna
Lame L4
63
Akhmed Pshunov
Atticus
14:15:00
74
Aaron Wakeling
Kalkadoon Alfresco
Lame L3
- One of Each
Completions: 2 -
12
Annette Chamberlain
Annordean Lady Lilly
15:27:00
13
Dean Chamberlain
Annordean Balin
15:55:00
56
Mark Nimon
Stratharlie Sheriff
Lame L2
68
Megan Stehouwer
Ra Silver Dancer
Lame L4
- Locals & Interstate Intruder
Completions: 2 -
8
Victoria Bice
The Byzantine Diamonds
17:34:00
37
Josephine Jansen
Zulu's Dark Angel
Lame L1
76
Julie White
Maringo
17:05:00
82
Jennifer Gilbertson
Windaroo Devina Glamour
Lame L3
- Chicken Pie
Completions: 2 -
18
Cybele Coddington
Wanstead Abracadabra
Lame L1
78
Susan Luthy
Ningadoo Kolo
Lame L4
79
Brooke Luthy
Mystical Knight
20:29:00
85
Allix Jones
Al-Marah Gypsy Red
18:59:00