Ride Results

Passchendaele FEI 2* (01-06-2002)
Ride distance: 120.0 km

Outcomes - Passchendaele FEI 2* (01-06-2002)
Division No. of Entries Retired / DNE Completed Withdrawn Ineligible V/O Percentage Completed
MW 52 - 31 1 - 20 59.62%
JN 13 - 11 - - 2 84.62%
Totals 65 - 42 1 - 22 64.62%
Results - Passchendaele FEI 2* (01-06-2002)
No. Rider Horse Place Time Leg Speeds Total
Km/Hr
H/R bpm
Middleweight
15 Meg Wade Kurrajong Sequel 1 6:59:00 - - 0
48 Linda Meredith Inshallah Souvenir 2 7:11:00 - - 0
6 Janette Harvey Aloha Gossip 3 7:16:00 - - 0
5 Terry Wood Tommie 4 7:20:00 - - 0
21 Chris Forrester Charabal Fabian 5 7:26:00 - - 0
50 Annie McCambridge La Mancha Archduke 6 7:45:00 - - 0
9 Jennifer Gilbertson Electra BBP Murdoch 7 8:03:00 - - 0
45 Penny Toft La Creme 7 8:03:00 - - 0
8 Judith Burton Narraburra Belladonna 9 8:08:00 - - 0
34 Anne Jones Tongarra Red Cloud 10 8:09:00 - - 0
55 Michael Taylor Curringa Domino 10 8:09:00 - - 0
10 Luke Annetts Tismah Park Bint Chardonnay 12 8:13:00 - - 0
24 Barbara Macdonald Genet Zac 13 8:14:00 - - 0
52 Rebecca Heffernan Stanpark Speed 14 8:22:00 - - 0
4 Peter Verrydt Bounty 15 8:30:00 - - 0
54 Jan Tyrrell Ghandi 16 8:49:00 - - 0
35 Sue Crockett Express 17 8:50:00 - - 0
22 Carol Sparkes Zamfir 18 8:52:00 - - 0
33 Tanya Zanow Cedar Glen Sebastian 19 9:07:00 - - 0
26 Craig Renner Kamaret Gypsy 20 9:22:00 - - 0
31 Ron Haigh Hype 21 9:53:00 - - 0
40 Albie Knight Garland's Girl 21 9:53:00 - - 0
25 Lesley Nancarrow Zenith Park Serene 23 10:00:04 - - 0
2 Sam Oakes Aberlene Park Brushstroke 24 10:00:07 - - 0
18 Jackie Swan Brecon Paraway 24 10:00:07 - - 0
65 Ray Hawks Kalkadoon Kokomo 26 10:00:31 - - 0
64 Anne Criner Mylex Elazar 27 10:01:00 - - 0
60 Graysen Clarke Allira Park Quick & Easy 28 11:00:04 - - 0
61 David Horton Eskdale Espirique 28 11:00:04 - - 0
51 Heather Parry Missing Unknown 28 11:00:04 - - 0
30 Caroline Fitzgerald Glanheathyn Skaley 31 11:00:20 - - 0
42 Derek Armitage Arsley House Messalina Lame P/R 0:00:00 - - 0
29 Tony Bateman Sharahd Shanahan Lame P/R 0:00:00 - - 0
28 Paul Brown Glenroy Dream Weaver Lame P/R 0:00:00 - - 0
7 Allan Caslick Alandell Sequence Lame P/R 0:00:00 - - 0
43 Jo Hamilton-Branigan Gandari Bataarn's Returned Lame P/R 0:00:00 - - 0
1 Kevin James Nahsaari Lame P/R 0:00:00 - - 0
38 Simone Krahnen Tallaroon October Whisper Lame P/R 0:00:00 - - 0
47 Melissa Law Eumeralla Felicity Lame P/R 0:00:00 - - 0
17 Heather Lindsay Captain Lame P/R 0:00:00 - - 0
62 Sharon Mathers Lucsindah Lass Lame P/R 0:00:00 - - 0
63 Neal Mathers Patria Vincent Lame P/R 0:00:00 - - 0
36 Elaine May Mylex Shamir Lame P/R 0:00:00 - - 0
3 Corey Nix Blythswood Sir Galahad Lame P/R 0:00:00 - - 0
23 June Petersen Crest's Nairobi Lame P/R 0:00:00 - - 0
19 Bob Sample Nestlow Sebastian Lame P/R 0:00:00 - - 0
20 Brook Sample Kyuna Shevez Lame P/R 0:00:00 - - 0
37 Tony Standfield Stanpark Trooper Lame P/R 0:00:00 - - 0
44 Peter Toft Chambers Lodge Kadish Heart Rate P/R 0:00:00 - - 0
57 Alwyn Torenbeek Queensland Harry Lame P/R 0:00:00 - - 0
27 Joseph Warry Ramalla Taipan Lame P/R 0:00:00 - - 0
53 Jenni Watson Stanpark Avondale Widthdrawn P/R 0:00:00 - - 0
Junior
58 Sorelle Anthony Sahateyn Affinity 1 7:11:00 - - 0
16 Kristie Taprell Wybalena Lodge Schuska 2 7:16:00 - - 0
59 James Sheahan Merific 3 8:00:00 - - 0
11 Angela Molnar Snowy River Phantom 4 8:30:00 - - 0
46 Dacqmar Guascoine Gurangada Khodi 5 9:06:00 - - 0
49 Courtney Denning Hirstglen Mintie 6 10:00:04 - - 0
41 Adrian Brickley Tyson 7 10:00:05 - - 0
12 Abby McMurrich Aratahnes Fabian 7 10:00:05 - - 0
13 Emma McMurrich Auscot Park Astra 7 10:00:05 - - 0
32 Rachel Trevarthen Cameo Azaleaa 10 10:00:31 - - 0
56 Jessica Irvine Astro 11 11:00:11 - - 0
39 Tim Weismann Hirstglen Bozrah Lame P/R 0:00:00 - - 0
14 Rochelle Williams Lenannlaw Hollywood Lame P/R 0:00:00 - - 0