Ride Results

Nanango By Nite (01-11-1994)
Ride distance: 80.0 km

Outcomes - Nanango By Nite (01-11-1994)
Division No. of Entries Retired / DNE Completed Withdrawn Ineligible V/O Percentage Completed
HW 5 - 4 - - 1 80.00%
MW 18 - 16 - - 2 88.89%
LW 15 - 11 - - 4 73.33%
JN 8 - 6 - - 2 75.00%
Totals 46 - 37 - - 9 80.43%
Results - Nanango By Nite (01-11-1994)
No. Rider Horse Place Time Leg Speeds Total
Km/Hr
H/R bpm
Heavyweight
46 Allie Lockhart Ausden Ruble 1 5:43:00 - - 0
12 Roy Barsby Lawes Janna 2 5:51:00 - - 0
6 David Caldwell Sonval Mukhtar 2 5:51:00 - - 0
32 Noel Weismann Newbridge Starlight 4 8:05:00 - - 0
21 Ivan Sampson Hilbrae LC Lame P/R 0:00:00 - - 0
Middleweight
11 Jean Taylor Vet School Aladdin 1 5:55:00 - - 0
9 Chris Forrester Mandala Driftwood 2 5:57:00 - - 0
22 Trevor Arnold Malibu 3 6:52:00 - - 0
13 Garry Beard Barfield Rackateer 4 7:07:00 - - 0
18 Bruce Overton Charabal Doyen 5 7:17:00 - - 0
8 Jim Wells Ausden Silver Sparkle 5 7:17:00 - - 0
3 Lyn Bailey El-shalao Yasmine 7 7:35:00 - - 0
42 Sharon Russell Mai-san Galena 7 7:35:00 - - 0
19 Paul Brown Zamethra 9 7:52:00 - - 0
25 Joyce Corbett Kynnum Park Asir 9 7:52:00 - - 0
7 Jackie Swan Brecon Paraway 9 7:52:00 - - 0
17 Olga Bartlett Jackson Brown 12 8:06:00 - - 0
20 Teena Cashin Cc- 12 8:06:00 - - 0
14 Robyn Pembroke El Jadara 12 8:06:00 - - 0
28 Kathryn Walker Jay Em Sirzam 15 8:20:00 - - 0
34 Albie Knight Moniet Magic 16 8:51:00 - - 0
23 Peter Pike Missing Unknown Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
5 Nony Storer Stocktonvale Para Lame P/R 0:00:00 - - 0
Lightweight
24 Anne Jones Marengo Buznin 1 5:43:00 - - 0
31 Sue Rhodes Shaiyana 2 5:51:00 - - 0
26 Christine Ablett Lindall Viking 3 5:57:00 - - 0
36 Randall Hirsch Charabal Fabian 4 7:17:00 - - 0
16 Joseph Warry Koran Vancara 4 7:17:00 - - 0
4 Judith Burton Wealdbarns Mufti 6 7:35:00 - - 0
38 Jo Hamilton-Branigan Charabal Amarita 6 7:35:00 - - 0
10 June Petersen Unowned Data 6 7:35:00 - - 0
27 Sue Crockett Bremervale Mischa 9 7:37:00 - - 0
45 Karen Bauer Bars Jet 10 7:53:00 - - 0
1 Clare Waldau Renee 11 8:58:00 - - 0
30 Susan Kelman Glenroy Marcus Lame P/R 0:00:00 - - 0
43 Ondy Laws-King Kharossan Rimini Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
44 Marlies Smith Missing Unknown Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
2 Robin Young Sharahd Bianca Gall or injury P/R 0:00:00 - - 0
Junior
40 Katie-Maree Cullen Dealbata Three Fingers 1 5:43:00 - - 0
29 Linc Clifford Everglades Supreme 2 6:32:00 - - 0
39 Michael Shaw Gaddafi 3 7:07:00 - - 0
33 Tim Weismann Kiandra Shalum 4 8:05:00 - - 0
41 David Pembroke Zephyrantes 5 8:06:00 - - 0
37 Susan Bonnici Cherokee 6 8:20:00 - - 0
35 Justin Brickley Wayandah Crazee Lame P/R 0:00:00 - - 0
15 Kylie Roth Sangria Ibn Inca Lame P/R 0:00:00 - - 0